Vydané knihy


Jak je to s formulářovými prvky v Excelu
(aneb trochu jiné možnosti programu)

Víte o tom, že v programu MS Excel se mohou vytvářet funkční formuláře nebo dotazníky?
Pokud jsou formuláře šikovně vytvořeny, pak se nejenom dobře vyplňují, ale sběr dat z nic je daleko jednodušší. Navíc vyplněné výsledky se mohou uložit a například pomocí makra sesbírat na jeden list, či do jednoho souboru.
A právě v této příručce se můžete podívat, jak se formulářové ovládací prvky v MS Excelu mohou používat.
Kniha není vydána v papírové podobě, ale jen jako .pdf soubor. Zde si můžete stáhnout ukázku na prohlédnutí.
Jak je to s formulářovými prvky v Excelu    

Pokud se vám líbí, pak si na e-shopu můžete koupit plnou verzi pro čtení i tisk.

Jak je to s formulářovými prvky ve Wordu
(aneb vyzkoušejte trochu jiné možnosti)

V běžném životě se každý určitě setkává s různými formuláři, které se musí prostě vyplnit. Nejde jen o formuláře pro úřady, ale i zaměstnání, školy, …. Ale záleží na tom, jak šikovně jsou vytvořeny. Jestli je třeba je vytisknout, poté vyplnit ručně, nebo je otevřete na počítači a okamžitě vyplníte. A jednou z možností, kde můžete využít různé formulářové prvky, je i program MS Word, který se často využívá na různých počítačích. A právě v této příručce se můžete podívat, jak na to..
Kniha není vydána v papírové podobě, ale jen jako .pdf soubor. Zde si můžete stáhnout ukázku na prohlédnutí.
Jak je to s formulářovými prvky ve Wordu    

Pokud se vám líbí, pak si na e-shopu můžete koupit plnou verzi pro čtení i tisk.

Excel v příkladech
(aneb zjednodušte si svou práci)

Co byste říkali knížce o Excelu, ve které by byly většinou jen řešené příklady nebo ukázky využití některých funkcí? Prostě kniha bez zbytečné teorie. Něco takového jsem si přála na základě dotazů vždy udělat. Zkusila jsem do knihy opravdu zařadit samé řešené příklady a nápady z praxe tak, aby si z nich mohl vybrat každý uživatel počítače.
Kniha není vydána v papírové podobě, ale jen jako .pdf soubor. Zde si můžete stáhnout ukázku na prohlédnutí.
Excel v příkladech    

Pokud se vám líbí, pak si na e-shopu můžete koupit plnou verzi pro čtení i tisk.
Zároveň dostanete i soubory v Excelu s příklady, ve kterých si můžete uvedené věci hned vyzkoušet a podívat se, jak vypadá případně řešení.

Příručky pro programy MS Office 365
(Word, Excel, PowerPoint a Outlook jednoduše)

Učební texty pro rychlou orientaci v programech MS Office 365 (Word, Excel, PowerPoint a Outlook). Jsou tedy vhodné pro verze programů 2013 a 2016.
Obsahují stručný text, obrázky a návody na rychlé použití jednodušších i složitějších funkcí programů,které se dají použít v praxi.
Všechny učební texty jsou vytvořeny na základě zkušeností při různých kurzech a kozultacích. Jsou tedy vytvořeny na základě práce s lidmi.
Příručky nejsou vydány v papírové podobě, ale jen jako .pdf soubory. Zde si můžete stáhnout ukázky na prohlédnutí.
Příručka pro Word     Příručka pro Excel
Příručka pro PowerPoint     Příručka pro Outlook

Pokud se vám některá příručka líbí, pak si na e-shopu můžete koupit plnou verzi pro čtení i tisk.

Základy MS Wordu 2007 a Základy MS Excelu 2007 jednoduše

Učební texty jsou určeny pro všechny, kteří nechtějí studovat tlusté příručky a přitom se chtějí snadněji orientovat v textovém editoru MS Word nebo MS Excel. Právě stručný text, obrázky a poznámky mohou usnadnit vlastní práci.
Struktura textu umožní rychlé návraty k již dříve, nebo méně často, používaným funkcím. Najdete zde nejenom základy, ale také spoustu pokročilých a užitečných funkcí, které se dají použít v praxi.
Oba učební texty jsou vytvořena na základě zkušeností při různých kurzech a kozultacích. Jsou tedy vytvořeny na základě práce s lidmi a jsou vydané pouze vlastním nákladem.
Protože byl celý náklad rozebrán, dávám nyní příručky ve formátu .pdf ke stažení zdarma.
Příručka pro Word           Příručka pro Excel

Jak zvládnout testy ECDL

Prakticky se jedná o aktualizované vydání knihy předchozí pro operační systém Windows Vista a pro MS Office 2007.
Zároveň se omlouvám za změnu adresy a vzhledu stránek pro řešení sedmého modulu.
Pokud se tedy chcete připravvat na testy ECDL již na novém softwaru, pak je tato kniha na to již připravená. Navíc obsahuje i více sad testů na procvičení a na CD najdete i nějaké užitečné prográmky nebo pro ECDL celý sylabus verze 5.0.
Kniha vyšla v nakladatelství Computer Press.

Jak zvládnout testy ECDL

Pokud se chcete připravit na testy ECDL, můžete se v knize podívat podle potřeby na její jednotlivé části. Kniha je totiž rozdělena do sedmi modulů, stejných jako když se dělají skutečné testy ECDL.
Uvnitř knihy najdete nejenom zadání různých otázek, ale i návod na jejich řešení. Také se dovíte, jaké jsou podmínky pro složení jednotlivých zkoušek.
Na přiloženém CD jsou pak nejenom podkladové soubory pro řešení, ale i videoukázky některých postupů.
Kniha vyšla v nakladatelství Computer Press.

Office - grafy a diagramy

Bojujete někdy s vytvářením grafů. Většinou nestačí jen graf vytvořit pomocí průvodce, ale důležité jsou především jeho další úpravy.
Do knihy jsem se proto snažila dát různé zkušenosti s tvorbou grafu a některé zajímavosti z praktického využití. Víte, například, jak se udělá Paretův diagram? Nebo dokážete vytvořit časový harmonogram pomocí grafu v Excelu?
V knize také najdete tvorbu grafů v programech Word a PowerPoint a také přenášení již hotových grafů z Excelu do textu psaném ve Wordu nebo do prezentace. V poslední kapitole je také tvorba diagramů.
Kniha vyšla v nakladatelství Grada.
recenze

Šablony v programech Microsoft Office

V této knize najdete návod, jak se vytváří šablony v základních programech skupiny MS Office. Všechny ukázky jsou vytvořeny na skupině programů Microsoft Office XP, ale popsané postupy a návody ve většině případů můžete bez problémů použít i na nižších či vyšších verzích programů Office, se kterými se nyní můžete setkat.
V každém případě se dá říci, že používání šablon ušetří mnoho času, především tehdy, kdy potřebujete vytvořit nejenom podobné texty, ale i tabulky či prezentace. Do šablony si uložíte pouze ty informace, které chcete opakovaně používat, je tedy práce se šablonou daleko rychlejší než zkopírování starého souboru a jeho následná úprava.
recenze1     recenze2

MS Works - praktický průvodce

Jestliže jste při koupi počítače dostali i sadu programů MS Works, můžete se podle knihy naučit jejich správné ovládání. Často při běžné kancelářské práci nepotřebujete nejdražšší programy, ale důležitější je i levnější programy správně a plně využívat. Potom vám mohou při práci velmi pomáhat.
Kniha vyšla v nakladatelství Grada.

Jak na testy ECDL

Kniha má název Jak na testy ECDL neboli řidičák na počítač v příkladech. Co znamenají písmena ECDL? Jedná se o certifikát European Computer Driving Licence, který se osvědčil již v mnoha státech (především při přijímání nových uchazečů do zaměstnání a zlepšení využití výpočetní techniky). Česká republika se k těmto zkouškám připojila 2.6.1999.
Kniha vás formou řešených otázek provede přípravou na testy všech sedmi modulů ECDL. Kromě otázek a návodů k jejich řešení zde najdete i na nejčastější chyby a vysvětlený princip hodnocení otázek.
Můžete si zkusit vypracovat vzorové testy nanečisto a zjistit tak, jak byste u opravdových zkoušek uspěli. Mimo to na přiloženém CD najdete soubory, které budete potřebovat k jednotlivým sadám testů, a jejich správné výsledky.
Na CD se nachází také videoukázky nejčastějších otázek, podle kterých se můžete naučit jednotlivé postupy. Nechybí zde ani sylabus ECDL.
recenze

Počítač pro děti - Hrajeme si s texty a obrázky

Knížka je určená především dětem, ale mohou si ji vzít i lidé dospělí a najít v ní užitečné informace. Knihu si mohou vzít i rodiče spolu s dětmi a některé nápady vyzkoušet dohromady, například vytvořit obrázek na tričko, obal na CD či pohlednici.
Nejedná se tedy o klasickou učebnici textového editoru (i když zde některé postupy a výklady najdete), ale o knihu, kterou můžete otevřít na různých místech a vybrat si nápad, který byste na počítači rádi zkusili.
Uvedené tipy mohou pomoci zpestřit čas strávený u počítače, protože není třeba na počítači pouze pracovat nebo hrát již hotové hry. Můžete zkusit také zapojit svou fantazii a něco vytvořit pro sebe či ostatní a přitom se naučit i něco nového.
Všechny tipy jsou ukázány v programech MS Office, protože je v mnoha školách či pracovištích snadno dostupný, pokud však znáte jiné programy (OpenOffice, Xara X, Corel Draw, …), můžete některé věci, třeba jiným způsobem, vytvořit také v nich.

Internet pro podnikatele

Internet je nejrychleji se rozvíjejícím a rostoucím médiem v současném světě. Na internetu můžete nejenom prezentovat vlastní činnost nebo firmu, ale můžete také komunikovat, získávat informace či obchodovat.
Nejprve se na internet mnoho firem i podnikatelů dívalo s nedůvěrou, ale nyní se již ukázalo, že se jedná o médium, které může rozvoji ekonomiky pomoci. Důležité je při využívání internetu správně se rozhodnout, na jaké služby se zaměřit nebo zda mít internet pouze pro komunikaci a získávání informací.
Možná jste už zažili situaci, že jste nemohli najít informaci nebo službu, kterou v daném okamžiku potřebujete. Proto kniha, která se vám právě dostává do rukou by vám mohla pomoci při vyhledávání potřebných informací na internetu. Rozhodně nemá nahradit odborné publikace daných oborů, ale má ukázat, že mnoho informací i služeb na internetu už i u nás existuje a je třeba se jen správně rozhodnout při jejich využívání.
recenze

Výuka jazyků na internetu

Mnoho lidí, kteří používají při své práci internet, často nevědí, možná pouze tuší, kolik užitečných informací zde mohou najít. Snad někdy využili překladový slovník, snad vyhledali neznámý pojem v některé on line encyklopedii.
Internet však poskytuje daleko širší možnosti využití. Pokud se podíváte jen na oblast jazyků, brzy zjistíte, že se nejedná jen o překladové a výkladové slovníky, ale i vysvětlení gramatiky daného jazyka, případně i možnost nacvičení správné výslovnosti.
Rozhodně užitečné jsou servery výukové, na kterých najdete pěkně propracované lekce s odpovídající slovní zásobou k procvičení.

A některé další knihy již dříve vydané


  • Učebnice Excel 2000
  • Excel 2000 efektivně
  • Windows 2000 efektivně
  • Základy pro moderní PC
  • Windows 98 efektivně
  • Excel 97 efektivně
  • Hrajeme si s okny