Některé zajímavé programy


    Při své práci nebo jen tak při hledání na internetu se občas setkám se zajímavými a docela užitečnými prográmky. Můžete se podívat, které prográmky mě zaujaly, i když některé z nich už jsou i starší, ale přesto užitečné.

Wink

Program, který můžete využít při nahrávání postupů na počítači. Prostě jednoduše nahrajete jednotlivé činnosti a pak vše můžete uložit třeba jako video ve formátu flash.

http://www.debugmode.com

iSpring Free

Tento progámek se po instalaci integruje do programu MS PowerPoint. Prográmek pak umí převést prezentaci PowerPointu na Flash animaci.

http://ispring-free.en.softonic.com

Evrsoft First Page

HTML editor, který obsahuje mnoho různých funkcí, které pro vlastní tvorbu potřebujete. Obsahuje i hotové Java scripty, ale především má uživatelsky příjemné prostředí.

http://www.evrsoft.com
http://www.stahuj.cz

Microsoft Gif Animator

Vytvoříte jednoduché animace z předem připravených souborů .gif. Program najdete i lokalizovaný na serveru Češtiny.

http://www.slunecnice.cz
http://www.jhepple.com

PhotoFiltre

Program pro prohlížení, tvorbu a úpravy obrázků, který můžete mít v češtině. Najdete v něm různé možnosti pro úpravy i transformace rastrové grafiky.

http://www.photofiltre.com
http://www.gifex.net

CDex

Velmi jednoduchý a užitečný program pro převod písniček z běžného audio CD na soubory MP3 nebo WAV, které se pak dají přehrávat na počítači nebo v přenosném MP3 přehrávači. Navíc umí vzájemně převádět audioformáty .wav a .mp3.

http://cdexos.sourceforge.net
http://www.slunecnice.cz

BezierDraw

Jednoduchý vektorový grafický editor pro vytváření různých ornamentů, obrazců a vektorových nákresů. Výsledek své práce můžete uložit a následně exportovat do formátu .svg (Scalable Vector Graphic) nebo .pdf.

http://www.vaxxine.com/apenner
http://www.stahuj.cz

Inkscape

Program, který je zdarma a umí pracovat s vektorovou grafikou. Navíc podporuje i práci s formátem .svg. Umožňuje, ale také import formátů .jpg, .png nebo .bmp. Můžete v něm vytvářet různé objekty, vkládat texty i přidávat některé efekty.

http://www.inkscape.org
http://www.slunecnice.cz

Pivot Stickfigure Animator

Program pro vytváření Vytváření jednoduchých animovaných postav a objektů.

http://www.geocities.com/peter_bone_uk/pivot.html
http://chodtesemcasto.dobrodruh.net/pivot

GIFEx

Program, ve kterém vytvoříte vlastní ikonu. Můžete v něm vytvářet ikony v rámečku jako .gif ikony o velikosti 40 x 40 nebo standardní ikony pro Windows (.ico) o velikosti 32 x 32. Umí pracovat i s formátem .bmp.

http://www.gifex.net
http://www.slunecnice.cz

UndeleteMyFiles

Určitě užitečný program pro obnovení omylem smazaných souborů z pevného disku, USB flash disku, paměťové karty nebo z paměti MP3-přehrávače. Obsahuje také funkci pro obnovu smazaných e-mailů. Navíc obsahuje i nástroj, který má zcela opačnou funkci, tj. dokonalé a nevratné smazání vybraných souborů bez jakékoliv možnosti jejich obnovy.

http://www.seriousbit.com/products.html
http://www.slunecnice.cz